FitLine Sport

Speed windsurfing to sport ekstremalny, który wymaga odrobiny szaleństwa. Najlepsi i najbardziej szaleni surferzy na świecie spotykają się, aby konkurować i rywalizować z przyrodą. Warunki pogodowe i technika są równie ważne. Silny wiatr i sprzyjające warunki umożliwiają surferom osiągniecie prędkości do 96 km/h.

Morten Knutsen ma 50 lat i jest najszybszym windsurferem w Norwegii. Korzysta z produktów FitLine od 2018 roku. W listopadzie 2018 roku ustanowił nowy rekord prędkość windsurfingu. Ze średnią prędkością 80,5 km/h przepłynął dystans 500 metrów przez kanał Lüderitz w Namibii i zastąpił innego norweskiego surfera – Miriama Rassmussena – na szczycie. Dowiedzieliśmy się jak FitLine go wspiera i pomaga mu osiągnąć rewelacyjne wyniki: 

Osiągnięcie prędkości 80km/h jest równoznaczne z niesamowitym pędem. Co jest najtrudniejsze w windsurfingu?

Zastrzyk energii związany z osiągnięciem takiej prędkości jest po prostu niesamowity. Szaleństwo! Ponadto nic nie przebije uczucia zjednoczenia z przyrodą. Należy być w 100% przygotowanym, a następnie trzeba wyłączyć umysł, aby wykonywać zadania automatycznie. Kanał, na którym surfowałem w Lüderitz miał zaledwie 6 metrów szerokości, a w niektórych miejscach głębokość osiągała zaledwie 25-30 cm. Trudność surfowania po takim kanale polega na tym, że trzeba się zaraz zatrzymać, gdy tylko zaczyna się rozwijać prędkość.

Jak włączyłeś produkty FitLine do swojej codziennej rutyny?

Uprawiam sport ekstremalny. Wiąże się to z tym, że moje ciało obrywa cały czas. Cały czas wieją bardzo silne wiatry  i to one decydują, kiedy jest czas na odpoczynek. Bez wątpienia produktem, który robi dla mnie najwięcej, jest Restorate. Stosuję go na przykład po treningu, kiedy moje ciało zaczyna się regenerować.

Kiedy przychodzi lato muszę być trochę lżejszy. Żegluję więcej w Norwegii i innych miejscach, gdzie wiatr jest zdecydowanie mniejszy. Mogę zacząć od postu, co oznacza, że jem całe moje dobowe jedzenie w 8-12-godzinnym oknie czasowym. W pozostałym czasie poszczę. Zaczynam od śniadania około godziny 12, zazwyczaj jem owsiankę z twarogiem, syropem klonowym i dużą ilością cynamonu oraz PowerCocktail z dwoma miarkami Activize. W ciągu dnia korzystam z Fitness-Drink, który jest naprawdę świetny. Próbowałem wielu napojów sportowych, ale mój żołądek ich nie tolerował, jednak po tym czuję, że mam więcej energii, żeby ruszyć dalej.

Gdzie surfujesz?

Surfowałem już na całym świecie. Zazwyczaj trenuję u siebie na plaży Karmøy Åkra lub w Danii, Grecji i Egipcie. Moim ulubionym miejscem nadal jest moje rodzinne miasto oraz Devil’s Bay w Grecji i oczywiście Lüderitz w Namibii.

Jakie fizyczne aspekty są najważniejsze przy uprawianiu windsurfingu i jak się przygotowujesz fizycznie?

Wytrzymałość całego ciała, a w szczególności mięśni głębokich, które są ważne w zapobieganiu urazom. Chodzę na piesze wędrówki z 20-30 kg obciążeniem, uprawiam kolarstwo górskie, jogę, chodzę na siłownie, ćwiczę na maszynie wioślarskiej, a także trenuję swój umysł.

Jaki jest twój następny cel?

Zawsze staram się być tak szybki, jak tylko mogę. Nie chodzi tylko o ustanawianie krajowych rekordów, ale także o stawianie czoła wyzwaniom i osiąganie nowych osobistych rekordów. Mówią, że życie zaczyna się od 50 km/h. To właśnie mój następny cel.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Post comment