Lifestyle

Niektórzy chcą wyglądać jak kolejny niesamowity Hulk, inni po prostu pracują nad ujędrnieniem swojej sylwetki, jeszcze inni chcą stabilizować swoje stawy siłą mięśni. Dobra wiadomość dla wszystkich, bez względu na motywację jest taka, że urodziliśmy się z zestawem wszystkich włókien jakie będziemy mieć przez całe życie. Nie chodzi więc o to, żeby tworzyć nowe włókna, ale rzeźbić te, które już mamy.  Brzmi na wykonalne, prawda? Istnieje kilka podstaw, które pomogą Ci zacząć.  

1. Wyrusz na siłownię

Mięśnie budowane są przez progresywne przeciążenie. Oznacza to, że musisz nieustannie przeciążać mięśnie oporem. Najczęściej ludzie trafiają na siłownię, aby podnosić ciężary. Trening stymuluje uszkodzone włókna mięśniowe. Zmusza ciało do reagowania naprawiając naderwania mięśni. Właśnie wtedy mięsień rośnie. Zasadniczo musisz nauczyć swoje ciało, że zamierzasz regularnie podnosić cięższe masy, aby sprostać temu wyzwaniu będziesz musiał budować mięśnie.

Myślałeś kiedyś o ćwiczeniu w biurze? Tutaj znajdziesz kilka pomysłów (z przymrużeniem oka). 

2. Jedz białko

Właściwe odżywianie jest naprawdę ważne dla wzrostu mięśni. Jeśli kiedykolwiek widziałeś masywnych kulturystów pijących surowe jajka, może z obrzydzeniem zadawałeś sobie pytanie: DLACZEGO ?! Jest powód. To jest białko. Białko przyczynia się do utrzymania i wzrostu masy mięśniowej. Jest potrzebne w diecie, aby dostarczyć niezbędnych aminokwasów, których organizm sam nie jest w stanie wyprodukować. Aminokwasy, małe budulce, mają kluczowe znaczenie w naprawie i odbudowie drobnych naderwań w tkance mięśniowej spowodowanych przez treningi. Jaja są bogate w białko, ale z pewnością nie zalecamy spożywania białka w postaci surowych jaj. Podawajcie je przynajmniej w postaci jajecznicy, jajek sadzonych, w koszulce lub w inny sposób, na jaki pozwalają wasze kulinarne umiejętności. Istnieje również wiele innych smacznych źródeł chudego białka, takich jak kurczak, ryby, brokuły i mleko, a także wysokiej jakości suplementy diety (takie jak FitLine ProShape Amino). Sprawdź te przepisy i daj się zainspirować do następnego, pożywnego posiłku.  

[one-half-first]

3. Odpocznij

Zwiększanie mięśni polega też na pracy wewnętrznej poza siłownią. Odpowiedni odpoczynek ma kluczowe znaczenie w przyroście masy mięśniowej. Pozwala odzyskać siły i wzmocnić się, a tym samym poradzić sobie ze zwiększonym obciążeniem i większą ilością zestawów i powtórzeń potrzebnych, by uzyskać efekty.

Należy pamiętać, że dodatkowy dzień odpoczynku lub dwa są korzystniejsze dla organizmu niż dodatkowy dzień lub dwie sesje treningowe. Kiedy jesteś zmęczony lub wątpisz w czas regeneracji, weź sobie dzień wolny! Posłuchaj swojego ciała. [/one-half-first]

 

[one-half]

 [TEST_B id=23839] 

[/one-half]

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Post comment