Lifestyle

Z upływem czasu zmarszczki zaczynają nas definiować i opowiadają historię naszej przeszłości. Drobne zmarszczki pojawiające się wokół naszych ust lub te delikatne linie na czole są urocze, jednak kiedy zaczynają dominować, stają się irytujące. Dlaczego z wiekiem nasza skóra jest bardziej podatna za zmarszczki i co wspólnego mają kwas hialuronowy i kolagen z młodą i piękną cerą?

Kwas hialuronowy w produktach kosmetycznych

Z wiekiem cykl regeneracji komórek zwalnia, dlatego oznaki starzenia się są coraz bardziej widoczne. Kwas hialuronowy (HA) jest naturalnie występującą substancją, która jest częścią wspierającą warstwę macierzy zewnątrzkomórkowej (tkanki, która zapewnia strukturalne wsparcie komórkom). Działa tak, aby każdy element skóry był stabilny, chroniony i stale odnawiany. HA ma zdolność pochłaniania wilgoci z otoczenia. Jeden gram HA może pomieścić aż 6 litrów wody. Niesamowite, prawda?! Ponadto bardzo dobrze się wchłania i działa znacznie lepiej, gdy jest nakładany z zewnątrz.

Kosmetyki nawilżające na bazie wody, serum i inne produkty do pielęgnacji, takie jak 4ever od FitLine, wykorzystują HA ze względu na jego zdolność do zwiększania nawodnienia wszystkich rodzajów skóry. Idealnie się sprawdza przy suchej i odwodnionej skórze. Dodatkowo odżywia również zewnętrzne warstwy skóry i zwiększa jej elastyczność. Dzięki temu skóra jest miękka, gładka, promienna i nawilżona. Sprawia to, że drobne linie oraz zmarszczki są redukowane i skóra wygląda młodziej.

Wsparcie kolagenu w suplementach diety

Najważniejsze jest to, że kwas hialuronowy oraz kolagen są odpowiedzialne za utrzymanie elastyczności i jędrności skóry. Chociaż nie możemy zatrzymać czasu, istnieją produkty kosmetyczne, które wspierają nas w spowalnianiu procesu starzenia się i utrzymaniu tego młodzieńczego blasku nieco dłużej. Nawet suplementy diety mogą pomóc w utrzymaniu tkanki łącznej. Który wybierzesz?

Kolagen jest głównym składnikiem tkanki łącznej i jest również bardzo ważnym elementem redukowania zmarszczek. Mówiąc najprościej, wspiera skórę, nadając jej jędrność i elastyczność, której potrzebuje.

Nawet jeśli niemożliwe jest utrzymanie niezmiennego poziomu przez całe życie, istnieją czynniki, które mogą pomóc nam zrekompensować utratę kolagenu i spowolnić proces starzenia naszej skóry. Wspieranie skóry od wewnątrz jest obecnie bardzo popularne. Na przykład spożywanie witaminy C przyczynia się do tworzenia kolagenu i prawidłowego funkcjonowania skóry. „Chociaż możemy robić wiele od zewnątrz przy użyciu kosmetyków spowalniających proces starzenia, pielęgnacja ma pewne ograniczenia. Głębsze warstwy również wymagają wsparcia. Suplement diety FitLine Beauty jest obecnie najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem.” mówi dr Tobias Kühne, dyrektor naukowy ds. produktów FitLine w PM-International. Specjalna kombinacja witamin i minerałów wspomaga tkankę łączną. [2]

Kwas hialuronowy oraz kolagen są odpowiedzialne za utrzymanie elastyczności i jędrności skóry. Chociaż nie możemy zatrzymać czasu, istnieją produkty kosmetyczne, które wspierają nas w spowolnieniu procesu starzenia się i w utrzymaniu młodzieńczego blasku nieco dłużej. Dodatkowo suplementy diety mogą pomóc w utrzymaniu tanki łącznej. Co wybierasz?

 

[1] Sridevi et al. Int. J. Res. Chem. Environ. Vol.2 Issue 4 Oct. 2012(6-11)

[2] Witamina C przyczynia się do prawidłowego tworzenia kolagenu; Biotyna przyczynia się do utrzymania dobrej kondycji włosów i skóry; Cynk przyczynia się do utrzymania prawidłowej skóry, włosów i paznokci.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Post comment