LifestyleProdukty FitLine

Włączenie kwasów tłuszczowych omega-3 do codziennej rutyny może być korzystne dla Twojego zdrowia. Przypomnijmy: znajdują się one w tłustych rybach oceanicznych, a także w wielu warzywach, orzechach i nasionach.

Można znaleźć wiele suplementów diety Omega-3, które są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach. Ale jak wybrać, gdy jest tak dużo opcji? Weźmy na przykład październikową promocję na koniec miesiąca, w której możesz wybierać między suplementami diety Omega-3 opartymi na oleju z ryb i mikroalg.

Szczerze mówiąc, nie możemy podjąć tej decyzji za Ciebie. Możemy jednak przedstawić różne źródła Omega-3, w tym przykłady z gamy produktów FitLine, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję i znaleźć suplement, który najlepiej Ci odpowiada.

1. Olej rybny: FitLine Omega 3+E

Olej rybny jest pełen ważnych kwasów tłuszczowych DHA i EPA Omega-3, które są niezbędne dla sprawnego funkcjonowania organizmu, ponieważ wspierają prawidłowe funkcje serca i mózgu.[[i]] Liczne badania kliniczne potwierdziły korzyści zdrowotne płynące z oleju rybnego. Jest pozyskiwany z tłustych ryb, żyjących w zimnych wodach, takich jak makrela, dorsz lub sardynki. Ponadto, FitLine Omega 3+E zawiera witaminę E, aby zapobiec utlenianiu, na co olej z ryb jest bardzo podatny. Przeciwutleniacz Witamina E przyczynia się również do ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym. Z drugiej strony, należy rozważyć wybór suplementu na bazie oleju z ryb.

W morzu jest dużo ryb? Cóż, już nie za dużo. 

Dziś globalne przełowienie jest jednym z największych zagrożeń dla oceanów i ich mieszkańców. Około 91 milionów ton ryb łowionych jest co roku, a według WWF 29% światowych zasobów ryb jest przełowionych. Jako konsument najlepszym sposobem na ograniczenie przełowienia i zanieczyszczenia jest odpowiedzialny wybór, wybór gatunków niezagrożonych oraz zrównoważonych metod produkcji. 

Nie jesteś fanem ryb? Nie martw się, istnieje alternatywa. 

2. Olej z mikroalg: FitLine Omega 3 Vegan 

Czy znasz powód, dla którego ryby i kryl mają Omega-3? Pozwólcie mi wyjaśnić starym powiedzeniem – “jesteś tym, co jesz”. Otrzymują je z mikroalg. Aby poznać całą historię, przeczytaj nasz poprzedni artykuł na blogu na ten temat. Olej z mikroalg jest świetną alternatywą, ponieważ produkcja mikroglonów w szklarni nie zakłóca siedlisk zwierząt. Jak powiedział dr Tobias Kühne, szef rady naukowej PM-International: „Chcemy chronić ekosystem morski i stworzyć rozwiązanie, które pomoże w uniknięciu wykorzystywania powszechnie stosowanego oleju z ryb i kryla.” FitLine Omega 3 Vegan pomaga pokryć codzienne zapotrzebowanie na kwasy tłuszczowe omega-3 oraz lecytynę i nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Olej z mikroalg jest jedynym źródłem kwasów tłuszczowych DHA i EPA Omega-3, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ponieważ wspierają prawidłowe funkcje serca i mózgu.[i] Wegetarianin lub nie, wiele osób woli wegańskie suplementy diety Omega-3, ponieważ suplementy z ryb i kryla mogą mieć rybi smak. A tylko smaczny suplement diety może być stosowany na dłuższą metę. 

Podczas procesu produkcyjnego, oba FitLine Omega 3+E i FitLine Omega 3 Vegan są ulepszane dzięki unikalnej technologii microSolve®. W badaniach wstępnych przeprowadzonych na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Górnej Austrii grupa naukowców wykazała zwiększone stężenie DHA w komórkach potraktowanych micelizowanym olejem z mikroalg niż w komórkach potraktowanych niemicelizowanym olejem. Dzieje się tak dzięki unikalnej technologii microSolve®. FitLine Omega 3 Vegan to pierwszy na rynku produkt w 100% pochodzenia roślinnego Omega-3, który wykorzystuje tę technologię. Tworzy rozpuszczalną w wodzie formę transportową DHA i EPA o znacznie wyższej biodostępności.  

 

Rozpuszczalność w wodzie FitLine Heart DUO, FitLine Omega 3 Vegan (obie wykorzystują technologię microSolve®) i porównywalną Omegę 3.

Wnioski  

Ostatecznie najlepiej jest podjąć decyzję na podstawie osobistej sytuacji i preferencji. Dobra wiadomość: nie ma potrzeby długo nad tym rozmyślać. Zwracając uwagę na suplementację Omega-3, już zrobiłeś duży krok we właściwym kierunku. Zarówno oleje z ryb, kryla i mikroalgi są cennymi źródłami kwasów tłuszczowych Omega-3. Decydując się na produkty dobrej jakości, nie można się pomylić z żadnym rodzajem suplementu. 

 

[i] DHA i EPA przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca po zaledwie 2 porcjach dziennie, DHA przyczynia się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu po zaledwie 2 porcjach dziennie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Post comment