Nowości

17 marca 2019 r. PM-International AG świętowała osiągnięcie ważnego kamienia milowego w swojej strategii poszerzenia działalności na rynek Ameryki Południowej: Wielkie Otwarcie PM-International w Chile, pierwszej filii firmy na kontynencie południowoamerykańskim. W wydarzeniu wzięło udział 900 gości, partnerów dystrybucji oraz czołowych liderów z całego świata.

Założyciel i CEO PM-International Rolf Sorg podkreślił znaczenie rynku chilijskiego dla rozwoju firmy i na całym kontynencie: “Dzięki bezpiecznej i stabilnej gospodarce, środowisku przyjaznym działaniom gospodarczym oraz rządowi, który ma przyjazny stosunek wobec inwestycji zagranicznych, Chile jest idealnym kryterium, by przetestować nasz produkt i nasze możliwości biznesowe w Ameryce Południowej. Widzimy tutaj ogromny uwolniony potencjał i jesteśmy przekonani, że dzisiejsze Wielkie Otwarcie stanowi jedynie początek wspaniałej historii sukcesu.”

PM-International ma wszelkie powody do optymizmu: W ciągu mniej niż 1,5 roku firma przeszła od wysyłania produktów do Chile wyłącznie na użytek osobisty do w pełni rozwiniętej lokalnej fili i infrastruktury sprzedażowej, oferując cotygodniowe prezentacje biznesowe w Santiago de Chile oraz pierwszy pokaz objazdowy, który dotarł do siedmiu miast w całym kraju. Gwałtowny rozwój, który skutkuje teraz Wielkim Otwarciem PM-International Chile – już w ciągu sześciu miesięcy od skutecznych działań poprzedzających wejście na rynek w sierpniu 2018 r.

<(‘[metaslider id=”28949″]’); ?>

Tak zwana “Kraina Poetów” zajmuje 44 miejsce pod względem wskaźnika rozwoju społecznego i zajmuje najwyższą pozycję w Ameryce Łacińskiej.[1]Chile charakteryzuje jeden z najwyższych dochodów na mieszkańca, niespotykana stabilność polityczna oraz najlepsza infrastruktura cyfrowa w Ameryce Południowej. Szacuje się, że roczny wzrost gospodarczy wynosi 3,7 % dla roku 2019.[2]Choć populacja wynosi jedynie 18 milionów, branża sprzedaży bezpośredniej wygenerowała w 2017 r. obrót całkowity w wysokości 639 milionów dolarów[3], co stanowi dowód na gigantyczny potencjał chilijskiego rynku sprzedaży bezpośredniej.

Siedziba firmy mieści się w prestiżowej dzielnicy Las Condes quarter w Santiago de Chile. Kierownikiem oddziału jest Roberto Chahuan Salipa a Dyrektor Sprzedaży Sandra A. Muñoz odpowiada za codzienną działalność i rozwój filii. Oboje znają chilijską branżę sprzedaży bezpośredniej na wylot: “Sprzedaż bezpośrednia cieszy się w Chile dużą popularnością, gdyż społeczeństwo ceni społeczności i sieci społeczne. Przy rosnącej świadomości w kwestii zdrowia i poprawiających się standardach życia widzimy także większe zapotrzebowanie na produkty zdrowotne i kosmetyczne”, mówi Sandra A. Muñoz.“Oferując produkty FitLine z naszej strony, wywrócimy rynek sprzedaży bezpośredniej w Chile do góry nogami. Perfekcyjne połączenie lokalnych kontaktów, globalnego wsparcia i niesamowicie zmotywowanych partnerów biznesowych stanowią razem atut, z którym należy się liczyć!”

Przy wzroście sprzedaży w 2018 roku o 110 % w porównaniu z rokiem poprzednim nie ma wątpliwości, że PM-International rozwija się prężnie na kontynentach amerykańskich. Poza Chile firma ma dwa oddziały w Stanach Zjednoczonych i jeden w Meksyku. Pracuje także nad otwarciem przedstawicielstw w Brazylii i Kanadzie.

[1]Organizacja Stanów Zjednoczonych, aktualizacja w sprawie Wskaźnika Rozwoju Społecznego 2018: http://hdr.undp.org/en/2018-update

[2]OECD, faktyczna prognoza dot. PKB: https://data.oecd.org/gdp/real-gdp-forecast.htm

[3]WFDSA, sprzedaż detaliczna w 2017 r.: https://wfdsa.org/wp-content/uploads/2018/06/Sales-Report-2017-June-12-2018.pdf

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Post comment