PM rodzina

Zdecydowana większość sprzedawców, 73,8% (według danych statystycznych Federacji Światowej 2017) to kobiety. W końcu zapewniła wielu kobietom okazję do osiągnięcia tego, co wcześniej było trudne do osiągnięcia – status niezależnej kobiety pracującej. Zwłaszcza matki często muszą dokonać trudnego wyboru: zostać w domu z dziećmi i zrezygnować z szansy na karierę czy pracować i nie spędzać większości dnia z dziećmi. Sprzedaż otworzyła im drzwi, aby stać się przedsiębiorcą – lub „mompreneurs”.[1] Pozwala im znaleźć równowagę między pracą a życiem prywatnym, łącząc biznes i czasochłonne obowiązki macierzyństwa.

Mamy PM mogą mieć wszystko! W PM-International tysiące matek zadecydowało o swoim sukcesie. Z radością stwierdzamy, że większości z nich rzeczywiście się udało. Jedną z nich jest Kerstin Marent ze Szwajcarii. Ma 41 lat, jest matką szóstki dzieci… tak szóstki! oraz jest Platinum President’s Team. Odpowiada na pytania, które z pewnością będą teraz na ustach wszystkich:

1. Dlaczego zaczęłaś współpracować z PM- International?

Po 16 latach bycia gospodynią domową i matką, czułam, że ściany w domu są coraz bliżej mnie. Chciałam znów znaleźć siebie i pracować nad osobistym spełnieniem. Najpierw pomyślałam o powrocie do bycia nauczycielką w przedszkolu, aby znowu zarobić własne pieniądze. Wkrótce jednak zdałam sobie sprawę, że się nie opłaca. Musiałabym przekazać całą pensję na opiekę nad dwójką moich najmłodszych dzieci, którymi trzeba się zająć, gdy będę w pracy. Produkty FitLine zostały mi przedstawione 2 miesiące po urodzeniu mojego najmłodszego dziecka. Po długim okresie zakrętów i zwrotów postanowiłam spróbować szczęścia w tym biznesie. W tamtym momencie moje dzieci miały 16, 14, 13, 11, 2 lata i 6 miesięcy.

2. Skąd wiedziałaś, że dokonałaś właściwego wyboru?

Właściwie to nie wiedziałam. Nie miałam żadnego doświadczenia w sprzedaży ani marketingu sieciowym. Powiedziałem sobie, że jeśli motywacja jest wystarczająco silna, wszystko inne przyjdzie automatycznie. Więc wyszłam i zrobiłam co mogłam. Nauczyłam się, że równoważenie pracy i rodziny jest procesem. Niektóre dni są bardziej zrównoważone niż inne. Rozpoznaję sygnały całkiem dobrze i mogę się odpowiednio dostosowywać. Miałam okazję rozwinąć się w roli mompreneur, nie wiedząc, jak to zrobić. Jestem niezmiernie wdzięczna, że podjęłam ten krok z PM-International! 

3. Co jest na pierwszym miejscu? Bycie mamą czy mompreneur?

Oczywiście moje dzieci są na pierwszym miejscu, bez względu na wszystko! Właśnie z tego powodu zaczęłam od tego biznesu. Chciałam móc zaoferować im więcej. Nie jedną gałkę lodów, ale trzy lub cztery, jeśli chcą. Osobiste spełnienie było drugim powodem. Chciałam doświadczyć, jak to jest otrzymywać profesjonalne uznanie. Niestety, to jest coś, czego zwykle nie dostajesz jako mama szóstki dzieci. Bycie mompreneur stało się moją pasją, ponieważ jestem w stanie pracować z domu i przez cały czas mieć wokół siebie swoje dzieci. Ta kombinacja jest wyjątkowo genialna, ponieważ mogę przełączać się w tę i z powrotem. Ilekroć nie jestem potrzebna jako mama, mogę włożyć swoją energię w biznes.  

4. Praca i bycie mamą to chyba nie spacer w parku, zwłaszcza z sześciorgiem dzieci. Jaka jest Twoja motywacja do pracy?

Pewnie, to wyczerpujące. Zajmuje dużo energii i wymaga pełnej uwagi. Niemniej jednak warto dołożyć wszelkich starań, aby moje dzieci dorastały podejmując aktywne działania, były niezależne finansowo i mogły w razie potrzeby mieć czas wolny.

Jesteś mompreneur? Podziel się z nami swoją historią w komantarzach.

 

 [1] „Mompreneurs” to kobiety, które podejmują próbę godzenia roli matki z rolą  przedsiębiorczyni

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Post comment