PM rodzina

Prolog: plaża na Malediwach. Turkusowa woda i czyste błękitne niebo. Świeży wietrzyk tańczy przez liście palmowe. Nawet białe zasłony baldachimu i białe wstążki miękko krążą tam i z powrotem. Mężczyzna i kobieta ślubują sobie miłość, a małe ziarenka piasku przyjemnie spowijają się między palcami. Spełnili swoje marzenie. Ślub w raju.

Joachim Heberlein, urodzony w 1965r. i wychowany w Bawarii, jest obecnie liderem numer 1 w
PM-International. Latem 2018 roku stał się pierwszą i do tej pory jedyną osobą, która zakwalifikowała się do Platinum  Champion’s League. Jest biznesmenem do szpiku kości. Jako wyszkolony technik radiowy i telewizyjny (nie wspominając o swoim 20-letnim doświadczeniu w prowadzeniu jednoosobowej firmy), początki Joachima są tak samo przyziemne, jak Rolfa Sorg’a, założyciela i CEO PM, który zaczynał jako mechanik samochody tylko po to, aby zbudować wielomilionową globalną firmę.

Z miłości do żony

Szczerze mówiąc, Joachim częściowo zawdzięcza swój sukces żonie Petrze. Gdy się spotkali, jego pensja nie przekraczała 800 €. A kiedy Petra powiedziała, że chce mieć piątkę dzieci, kalkulacja była łatwa. 5 dzieci i pensja inżyniera radiowego i telewizyjnego po prostu się nie sumowały. Joachim musiał zdecydować: nowa dziewczyna albo nowa praca. Ale kiedy miłość twego życia puka do twoich drzwi, nie próbujesz zmieniać jej marzeń. Znajdziesz sposób, aby się udało. Petra była tą jedyną! Joachim mówi: “Wtedy moja żona chciała założyć rodzinę na wszelkie sposoby. Było dla mnie jasne, że muszę się zaopatrzyć finansowo”.

Po dwóch latach pracy w niemieckiej firmie doradztwa inwestycyjnego (Deutsche Vermögensberatung) spędził kolejne dwa lata w dużej amerykańskiej firmie zajmującej się marketingiem, gdzie po raz pierwszy zapoznał się z branżą sprzedaży bezpośredniej. Mimo to nie było tak, jak chciał. Kiedy został dystrybutorem PM w 1995 roku, wiedział, że będzie mógł osiągnąć swoje marzenia i cele wraz z firmą i jej produktami: “Kwalifikacje do President’s Team po zaledwie miesiącu naprawdę pobudziły moje ambicje. Nie mogłem już przestać… nie chciałem.” Po 8 latach on i jego rodzina byli finansowo niezależni. I od tego czasu ciągle dąży do sukcesu.

Petra i Joachim

Przekonujące argumenty

To, co zaczęło się jako wizja 5 dzieci, skończyło się na 2. Ale synowie Marcel (27) i Sandro (23), a w międzyczasie również wnuk Levi dołączyli do zespołu, sprawiając że ich życie stało się kompletne. Dziś w rodzinnym biznesie pracują Marcel (Silver President’s Team) i Sandro (EVP), a także żona Marcela- Linda, rodzice Joachima oraz jego brat i szwagierka (wszyscy są członkami President’s Team). Zawsze mieli nieograniczoną swobodę w wyborze tego, co chcą robić. Joachim i Petra to żywe przykłady robienia tego, co kochasz. Rodzinne motto brzmi: kochaj to, co robisz i wkładaj w to całe swoje serce.
Podczas gdy Marcel pracował przez pewien czas jako pośrednik w obrocie nieruchomościami, Sandro studiuje International Business Administration. Decyzja o pójściu w ślady ojca i dołączenie do zespołu PM opierał na pragmatyce i korzyściach ze sprzedaży: duża elastyczność pod względem czasu i finansowej niezależności z najlepszą możliwą szansą na sukces.

Sandro, Linda, Marcel and Levi

Sekret Sukcesu

Widzisz ludzi którzy odnieśli sukces i zadajesz sobie pytanie: Jak oni to robią? Joachim opowiedział nam o jego tajemnicy. Chociaż w rzeczywistości to wcale nie jest tajemnica, bo tak właśnie żyje cały jego team: nastawienie jest podstawą. Musisz być przekonany i podekscytowany tym, co robisz. Tylko wtedy możesz dotrzeć do innych ludzi. Zespół, który Joachim budował wokół siebie przez lata, żyje pod hasłem “Przywództwo serca”. Możesz rozróżnić jego zespół przez czerwone balony, ponieważ jest to ich znak firmowy. Motywowanie partnerów ze szczerością i radością z dawania czegoś bez oczekiwania czegokolwiek w zamian, charakteryzuje jego zespół. I to jest cały sekret. Nie ma więc nic wspólnego z fizyką kwantową. Jest to po prostu kwestia człowieczeństwa.

Linda i Marcel biorą ślub na Malediwach, podczas gdy Levi bawi się w piasku.

O wiele więcej niż biznes

Marcel i jego żona Linda wyraźnie pokazali, że PM to coś więcej niż biznes. I to prowadzi nas od razu do początku. Teraz możesz sobie wyobrazić, kim byli mężczyzna i kobieta, którzy brali ślub w wymarzonym miejscu. Marcel i Linda specjalnie wybrali World Tour 2018 na swój ślub. Ponieważ ta podróż zgromadziła ich przyjaciół z całego świata, w jednym miejscu.

Rolf i Vicki są dwójką z nich. Czuli się zaszczyceni, że Marcel i Linda wybrali World Tour 2018 za scenę ślubu. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Marcel i Sandro spędzili większość swojego życia z PM, logiczne jest, że do tego doszło, bo PM nawiązuje przyjaźnie ponad granicami. Tak więc Marcel i Linda wzięli ślub, otoczeni rodziną i przyjaciółmi, których nigdy by się nie spotkali bez PM.

 

Sukces nie jest związany z określonymi kwalifikacjami lub doświadczeniami. Zamiast tego sukces mierzy się osobistą siłą woli i zaangażowaniem, aby spełnić marzenia. Joachim i jego niezwykłe osiągnięcie w rodzinie po raz kolejny pokazują, że każdy może je spełniać w PM.

 

1 komentarz

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Post comment